Spinel Soda

Co pić zamiast słodkich napojów gazowanych? Zdrowe zamienniki

Spis treści:

Zdrowe picie drinki kolorowe

Jeśli chcesz poprawić swoje zdrowie i pozostać na zdrowszym torze, nie jesteś sam. Niedawne badania pokazują, że prawie 50% Amerykanów dokonało drastycznych zmian w swoich wyborach stylu życia w ciągu ostatnich dwóch lat. Coraz więcej osób świadomie wybiera zdrowsze alternatywy zamiast wygodnych, kuszących i uzależniających produktów konsumenckich, takich jak przetworzone mięsa, fast foody i przede wszystkim napoje gazowane zawierające dużo cukru.

Spadek spożycia napojów gazowanych

Zwiększająca się świadomość i zainteresowanie fitnesem oraz zdrowym stylem życia nie są zaskoczeniem dla gwałtownego spadku spożycia napojów gazowanych na całym świecie. Nawet w samych Stanach Zjednoczonych rynek napojów gazowanych doświadcza gwałtownego spadku od 2013 roku.

Spożycie napojów gazowanych osiągnęło swój szczyt pod koniec lat 90. ubiegłego wieku, gdy Amerykanie wypijali szokującą ilość 54 milionów galonów napojów gazowanych rocznie. Jednak w ciągu ostatniej dekady napoje gazowane z dużą ilością cukru doświadczyły spadku, a roczne spożycie zmniejszyło się do 38 milionów galonów rocznie.

Do dobrych wiadomości dołącza także wzrost spożycia wody na osobę. Inicjatywy takie jak podatek od napojów gazowanych i zwiększająca się świadomość roli napojów zawierających dużo cukru w narodowym problemie otyłości faktycznie przyniosły różnicę. Spadek liczby spożycia oraz działania podejmowane przez władze tylko uwidaczniają, jak głęboko zakorzeniony był problem napojów gazowanych i jak ważne było uświadomienie ludziom ich wad. Coraz więcej osób przechodzi na zdrowsze alternatywy, i Ty też powinieneś to zrobić.

Ale jaki jest problem z napojami gazowanymi?

Oprócz bąbelkowatego musu i ogromnych ilości cukru, które sprawiają, że napoje gazowane są uzależniające, istnieje wiele zagrożeń dla zdrowia, o których powinieneś wiedzieć:

  • Płynna cukierkowa bomba. Zwykła puszka coli zawiera około 9 ½ łyżeczek dodanego cukru, podczas gdy butelka 20 uncji zawiera aż 16 łyżeczek cukru. Dzienna zalecana dawka cukru według Wytycznych Żywieniowych wynosi tylko 6-9 łyżeczek cukru. Wypijasz colę na lunch? Możesz zapomnieć o deserze na resztę dnia.
  • Otyłość, cukrzyca i zawały serca. Regularne spożywanie napojów gazowanych zawierających dużo cukru zwiększa ryzyko otyłości o 27% i rozwoju cukrzycy typu 2 o 26%. Osoba, która codziennie pije napoje gazowane, ma o 20% większe ryzyko zawału serca niż osoba, która tego nie robi. Czy musimy jeszcze coś dodawać?
  • Próchnica. Jeśli chcesz uniknąć wizyty u dentysty, zdecydowanie polecamy porzucić napoje gazowane już teraz. Cukier zawarty w napojach gazowanych łączy się z bakteriami w twojej jamie ustnej i atakuje twoje zęby, niszcząc ochronną warstwę szkliwa.
  • Przyrost masy ciała. Napoje słodzone cukrem często wiążą się z przyrostem masy ciała. Dodane cukry w napojach gazowanych są przez wątrobę przekształcane w tłuszcz i mogą znacznie wpływać na twoją wagę.
  • Brak składników odżywczych i brak wartości nawadniającej. Butelka napoju gazowanego nie zawiera absolutnie żadnych składników odżywczych, które byłyby choć trochę przydatne dla twojego organizmu, i nie dostarcza żadnej wartości nawadniającej. Nie ugasi twojego pragnienia, a wręcz może sprawić, że będziesz jeszcze bardziej głodny i spragniony.

Alternatywy dla napojów gazowanych

Oto kilka alternatyw, które możesz włączyć do swojej codziennej diety zamiast napojów gazowanych:

Woda gazowana

Najbliższą alternatywą dla napojów gazowanych jest woda gazowana. A najbardziej ekscytującą częścią jest to, że teraz możesz samodzielnie przygotować wodę gazowaną w domu lub biurze za pomocą Spinel Soda. Maszyna zamienia zwykłą wodę w bąbelkową niespodziankę dla twoich kubków smakowych, która jest zdrowsza, ma większą wartość nawadniającą i jest o wiele bardziej orzeźwiająca niż jakikolwiek napój gazowany.

Woda gazowana o smaku

Stare nawyki ciężko umierają, i prawdopodobnie wciąż masz ochotę na ulubione słodkie napoje gazowane. Dzięki Spinel Soda możesz zaspokoić swoje pragnienia i cieszyć się nimi, nie czując się potem winnym. Dostępnych jest ponad 60 smaków, począwszy od owocowych połączeń owocowych aż po wszystkie twoje ulubione klasyczne napoje gazowane dostępne w automatach. Wszystkie zawierają tylko ułamek cukru obecnego w napojach gazowanych dostępnych w sklepach.

Infuzje wody gazowanej

Jaki jest najzdrowszy sposób na dodanie trochę smaku do wody gazowanej? Użyj świeżych owoców, ziół, a nawet warzyw, aby osłodzić napój i dodać kilka witamin. Możliwości są tutaj nieograniczone, i choć istnieje kilka klasycznych połączeń, które wszyscy uwielbiają, zdecydowanie możesz eksperymentować i tworzyć tak wiele, jak chcesz.

Świeżo wyciśnięty sok z cytryny

Ulubiony napój letni, świeżo wyciśnięty sok z cytryny, gdy jest podany z odrobiną cukru trzcinowego i nektaru agawy, może być pyszną alternatywą dla napojów gazowanych. Cytrusowy i orzeźwiający smak może wystarczyć, aby wymazać z pamięci smak gazowanych napojów.

Kombucha

Kombucha, ostatnio wprowadzona na amerykański rynek prosto z Azji, to fermentowany napój zdrowotny, równie energetyzujący. Jego smak może nie być dla wszystkich, ale zawiera mało lub żadnego cukru i posiada probiotyki, które mogą pomóc poprawić zdrowie jelit.

Woda kokosowa

Woda kokosowa jest bogata w potas i węglowodany, i jest dobrą alternatywą, jeśli masz ochotę na coś więcej niż tylko płaską, bezsmakową wodę.

Smoothie

Smoothie to doskonała alternatywa dla napojów gazowanych. Możesz samodzielnie przygotować je w domu, używając świeżych owoców, warzyw i mleka roślinnego. Dodatkowo, możesz dodać odrobinę miodu lub syropu klonowego, jeśli chcesz uzyskać słodszy smak. Smoothie dostarcza cennych składników odżywczych, błonnika i witamin, co przyczynia się do poprawy twojego zdrowia ogólnego

Teraz, gdy jesteś przekonany o słodkich grzechach napojów gazowanych, nadszedł czas, aby działać i oczyścić swoją dietę. Podejmij świadomy wysiłek, aby zamienić colę w swojej diecie na zdrowszą alternatywę, a nawet samą wodę. A jeśli znudzi ci się woda, kup saturator Spinel Soda – urządzenie, które zamienia zwykłą wodę w gazowaną – do domu lub biura i ciesz się świeżym, bąbelkowym napojem.

Więc na co jeszcze czekasz? Odwiedź naszą stronę internetową i zacznij odkrywać szeroką gamę zdrowszych napojów i alternatyw dla napojów gazowanych. Odkryj świat pełen smaków i korzyści dla twojego zdrowia!