Ręka trzymająca butelkę wody

Niektórzy uważają, że woda gazowana nie nawadnia tak samo jak zwykła woda. Są przekonani, że bąbelki w wodzie gazowanej sprawiają, że jest ona znacznie mniej skuteczna w zwalczaniu odwodnienia. Jednak nie jest to prawdą. Woda gazowana jest tak samo dobra jak zwykła woda; jedynie oferuje przyjemny i bardziej ekscytujący sposób picia codziennej porcji wody.

Gazowana woda owocowa stanowi również doskonałą i zdrową alternatywę dla napojów gazowanych, ponieważ nie zawiera kalorii ani dodanego cukru. Największą różnicą między wodą gazowaną a zwykłą wodą są bąbelki. Sposób, w jaki organizm wykorzystuje wodę i na nią reaguje, jest dokładnie taki sam.

Wodzie gazowanej dodaje się dwutlenek węgla, dlatego właśnie otrzymuje ten przyjemny efekt musujący, za który jest znana.

Woda gazowana dla nawodnienia

Przeprowadzono badania, aby dowiedzieć się, jak zarówno woda, jak i woda gazowana mogą nawadniać organizm. W badaniach uwzględniono również inne napoje, aby sprawdzić ich zdolność nawadniającą, w tym napoje gazowane, soki, kawę i mleko. Okazało się jednak, że zarówno woda niegazowana, jak i woda gazowana nawadniają równie skutecznie, z minimalnymi różnicami między nimi.

Na podstawie tych badań stwierdzono, że zarówno woda niegazowana, jak i woda gazowana są równie skuteczne w nawadnianiu. Nie ma wyraźnej przewagi jednej nad drugą. Wynika to z faktu, że mają one ten sam podstawowy składnik – są po prostu wodą.

Różnice między wodą gazowaną, a wodą niegazowaną

Gazowanie wody ma bardzo niewielki wpływ na organizm pod względem trawienia. Jednak stwierdzono, że organizm może potrzebować nieco więcej czasu na opróżnienie płynu z jelita cienkiego do żołądka po spożyciu wody gazowanej, co może wpływać na to, jak woda jest wchłaniana przez organizm.

Woda niegazowana jest wchłaniana szybciej niż woda gazowana, ale po wchłonięciu, efekty i korzyści są dokładnie takie same. Woda gazowana jest również dobrą alternatywą dla tych, którzy nie lubią wody niegazowanej ze względu na jej płaskość i brak smaku. Osoby te łatwiej piją wodę gazowaną.

Możesz również dodać odrobinę soku do wody gazowanej, aby stworzyć orzeźwiający i niskokaloryczny napój, jeśli szukasz trochę smaku, aby uniknąć sięgania po napoje gazowane zawierające dużo cukru. Jedynym czasem, kiedy warto trzymać się wody niegazowanej, jest podczas treningu.

Ludzie często unikają picia wody gazowanej podczas treningu, co może prowadzić do odwodnienia. W tym przypadku woda niegazowana jest królową. Poza tym, eksperci nadal twierdzą, że można pić wodę gazowaną, aby osiągnąć zalecaną dzienną porcję wody (osiem szklanek) każdego dnia.

Przestawienie się na wodę gazowaną

Jeśli masz trudności z wypiciem ośmiu szklanek wody dziennie, warto rozważyć przejście na wodę gazowaną. Niektórzy uważają, że jest to o wiele bardziej naturalny sposób na picie wody i łatwiej się ją pije.

Innym powodem do przejścia na wodę gazowaną jest uzależnienie od napojów gazowanych i potrzeba znalezienia lepszego sposobu na dostarczanie większej ilości wody do organizmu. Woda gazowana o naturalnym smaku jest doskonałym sposobem na porzucenie napojów gazowanych zawierających dużo cukru na rzecz zdrowszej alternatywy. Jest również wiele opcji smakowych do wyboru, więc będziesz coraz mniej tęsknić za napojami gazowanymi.

Jak uzyskać własną wodę gazowaną?

Szybko zorientujesz się, że zakupowanie butelek wody gazowanej w sklepie będzie powodować znaczne zwiększenie wydatków na zakupy każdego tygodnia. Czasami ludzie wolą pić wodę z kranu zamiast wody gazowanej właśnie z powodu kosztów. Jednak istnieje rozwiązanie!

Saturator Spinel Soda to łatwe i niedrogie rozwiązanie tego problemu. Za pomocą jednego przycisku możesz przepuścić swoją zwykłą wodę przez pojemnik z dwutlenkiem węgla, który szybko i łatwo ją gazuje. Dodaje to przyjemne bąbelki do twojej wody i ożywia ją.

Na rynku dostępna jest również bogata oferta syropów o naturalnych smakach, z których możesz wybierać, aby nadać swojej wodzie ulubiony smak, dzięki czemu nie będzie ci tak bardzo brakować napojów gazowanych. Dodatkowo będziesz czuć się lepiej, ponieważ dostarczasz swojemu organizmowi odpowiednią ilość nawodnienia każdego dnia.

Korzystanie z Spinel Soda to doskonały sposób na utrzymanie odpowiedniego nawodnienia bez przekraczania budżetu i bez powrotu do picia napojów gazowanych, gdy czujesz pragnienie, ale nie chcesz pić zwykłej wody.