Spinel Soda

Jak dbać o nawodnienie w pracy?

Spis treści:

Szklanka gazowanej wody przed laptopem praca

Ważność utrzymania odpowiedniego nawodnienia w ciągu letnich miesięcy jest z pewnością wypalona w naszych umysłach. Słyszeliśmy to nieustannie od dzieciństwa. Ale ile razy słyszeliście, że utrzymanie nawodnienia jest również ważne w pracy?

Nawet jeśli większość czasu spędzasz w klimatyzowanym biurze, utrzymanie odpowiedniego nawodnienia powinno być na górze Twojej listy rzeczy do zrobienia. Jest to jedno z najważniejszych działań związanych z naszym zdrowiem.

Korzyści wynikające z odpowiedniego nawodnienia

Kiedy jesteś odpowiednio nawodniony, przyspiesza się metabolizm, co znacznie redukuje zmęczenie w ciągu dnia. Kiedy odwadniasz się, możesz częściej odczuwać bóle głowy, zmniejszenie pamięci, a nawet obniżenie produktywności w pracy.

Jeśli siedzisz w pracy i odczuwasz pragnienie, to znaczy, że jest już za późno. Jesteś już odwodniony i desperacko potrzebujesz wody.

Ile wody należy pić dziennie?

Aby określić ile wody powinieneś pić dziennie, najłatwiej jest to przeliczyć na pół swojej wagi ciała w uncjach. Na przykład, jeśli ważysz 140 funtów, powinieneś pić około 70 uncji wody dziennie. Odpowiada to około 8 szklankom.

Zasada 8×8, czyli 8 szklanek wody dziennie, mimo że nigdy nie została potwierdzona, jest nadal zalecana przez wielu ludzi.

To samo dotyczy sytuacji, gdy większość czasu spędzasz w klimatyzowanym biurze przy komputerze lub pracujesz na zewnątrz lub planujesz biec maraton. Pamiętaj o mieć wodę pod ręką, aby pić ją przez cały dzień.

Trzymaj butelkę wody w pobliżu

Jeśli masz wodę w zasięgu ręki i jest widoczna, łatwiej pamiętać, żeby sięgnąć po nią i popijać. Jeśli masz pracę biurową i większość dnia spędzasz przy biurku, jest to szczególnie łatwe do zrealizowania. Nie tylko pomoże Ci to w przypadku bólów głowy, ale nawodnienie może również pomóc zmniejszyć napięcie w oczach.

Jeśli pracujesz na placu budowy, może być trochę trudniej pamiętać, ale za każdym razem, gdy robisz przerwę, upewnij się, że masz wodę w ręce.

Przerwy na nawodnienie

Przechodząc do przerw na nawodnienie. W trakcie przerwy, poświęć chwilę na popicie i delektuj się wodą, zrelaksuj się i przygotuj się do dalszej pracy. Po przerwie na nawodnienie łatwiej będzie Ci się skoncentrować i skupić.

Ważność odpowiedniego nawodnienia

Istnieje wiele powodów, dla których należy utrzymywać odpowiednie nawodnienie przez cały dzień. Poniżej przedstawiamy kilka z tych powodów:

  • Dbaj o zdrowie
  • Kiedy stajesz się odwodniony, możesz odczuwać ospałość, bóle stawów, trudności w koncentracji, nudności i wymioty. Jeśli doświadczasz któregokolwiek z tych objawów, wiesz, że może to sprawić, że dzień w pracy będzie bardzo długi i wyczerpujący.

  • Wpływ na nastrój
  • Gdy nie pijesz wystarczająco dużo wody w pracy, może to również negatywnie wpływać na Twój nastrój. Jeśli czujesz się drażliwy, odwodnienie może jeszcze bardziej to pogorszyć. Wtedy miejsce pracy prawdopodobnie nie będzie najprzyjemniejszym miejscem do przebywania.

  • Mniej ochoty na napoje słodzone
  • Kiedy wybierasz wodę i dbasz o odpowiednie nawodnienie w pracy, to dobry pomysł, aby mieć wodę w zasięgu ręki. Ułatwia to odmówienie nadmiernie słodzonych napojów, takich jak napoje gazowane. Podobnie jak w przypadku odwodnienia, nadmierna konsumpcja cukru może prowadzić do negatywnych skutków zdrowotnych.

Z tego powodu miejsca pracy powinny mieć łatwy dostęp do dystrybutora wody, aby wszyscy mogli utrzymać odpowiednie nawodnienie i łatwiej się oprzeć pokusie w przerwach, gdy automat z napojami gapi się na ciebie.

Nie przepadasz za wodą?

Ale co zrobić, jeśli nie przepadasz za zwykłą, niegazowaną wodą? Woda gazowana to inna opcja, która może utrzymać odpowiednie nawodnienie, tak samo jak zwykła woda. Jeśli starasz się wyeliminować słodzone napoje gazowane z diety, jest to również dobre rozwiązanie, aby uzyskać delikatne nasycenie i bąbelki, których pragniesz, bez dodatkowego cukru.

Nasze ciała składają się z około 60 procent wody. W ciągu dnia tracimy wodę poprzez mocz i pocenie się, co może prowadzić do szybkiego odwodnienia, jeśli nie będziemy pić wody przez cały dzień.

Więc niezależnie od tego, czy wybierasz zwykłą wodę czy wodę gazowaną, robisz sobie przysługę dla zdrowia, gdy utrzymujesz odpowiednie nawodnienie w pracy.

Podsumowanie

Utrzymywanie odpowiedniego nawodnienia w pracy jest niezwykle ważne dla naszego zdrowia i samopoczucia. Pamiętaj o regularnym spożywaniu wody i trzymaj butelkę wody w zasięgu ręki. Przyjmowanie wystarczającej ilości wody może przyspieszyć metabolizm, poprawić koncentrację i redukować zmęczenie. Dbaj o swoje zdrowie, unikaj nadmiernie słodzonych napojów i wybieraj wodę jako najlepszy napój dla utrzymania odpowiedniego nawodnienia.