smakowe napoje gazowane

Nikt nie potrzebuje wyjaśnienia, że woda stanowi kluczowy składnik naszego ciała. Dlatego tak istotne jest właściwe nawodnienie. Mimo że wiele osób zdaje sobie z tego sprawę, codzienne spożywanie odpowiedniej ilości wody bywa wyzwaniem. Picie samej wody może z czasem sprawić, że stracimy na nią ochotę. Jeśli jesteś miłośnikiem wody gazowanej, idealnym rozwiązaniem będą syropy smakowe, za pomocą których przyrządzisz smaczne napoje! 

Woda gazowana – smaczna i korzystna dla zdrowia 

Napój gazowany, z uwagi na wyjątkowy, orzeźwiający smak, jest ulubionym wyborem dla wielu ludzi. Niemniej, nie jest to jedyna jej wartość. Gazowana woda przynosi wiele korzyści zdrowotnych – wspomaga procesy trawienne i zwykle zawiera cenne minerały. Sam dwutlenek węgla, odpowiedzialny za powstawanie bąbelków, przyczynia się do lepszego przyswajania wapnia i magnezu. Dodatkowo pomaga w łagodzeniu zaparć i problemów z trawieniem.

Dodatkowo napój gazowany doskonale ugasi pragnienie. Jest to szczególnie zalecane picie po ćwiczeniach lub innych wysiłkach fizycznych. Skutecznie nawadnia, szybko się wchłania i poprawia ogólne samopoczucie. Z tego powodu jest rekomendowany dla osób aktywnych, choć zaleca się, by spożywały go na przemian z niesodowaną wodą. 

Domowe saturatory – woda gazowana na życzenie

Picie regularnej butelkowanej wody gazowanej niesie ze sobą niestety znaczne koszty. To także niekorzystne dla środowiska ze względu na ogromną ilość tworzywa sztucznego używanego do produkcji butelek i korków. Na szczęście, wodę z bąbelkami można samodzielnie przygotować w zaciszu własnego domu, wykorzystując zwykłą wodę z kranu. Jak to osiągnąć? Saturator do wody gazowanej pomoże Ci w tym zadaniu! 

Co gdy znudził nam się smak zwykłej wody gazowanej? 

Kiedy czysta woda gazowana przestaje nam smakować i pijemy jej mniej, przez co nie wystarcza, by zadbać o utrzymanie nawodnienia naszego organizmu, warto rozważyć alternatywę – smakowe napoje gazowane. Picie wody smakowej może sprawić, że zdecydowanie będziemy chętniej po nią sięgać. Jako posiadacz saturatora możesz w domowych warunkach przygotować własne smakowe napoje w dowolnych ilościach, a to dzięki szerokiej gamie koncentratów smakowych, zwanych też inaczej koncentratami. Dodanie syropu daje możliwość stworzenia ulubionego słodkiego napoju gazowanego, który zazwyczaj kupujesz w sklepie.

Jakie są koncentraty do wody gazowanej? 

Mamy na rynku naprawdę szeroki wybór, producenci oferują większość popularnych smaków napojów, które codziennie spotykamy w sklepach. Wśród nich znajdują się syropy smakowe Sodastream, takie jak Pepsi Cola, Mirinda czy 7up, napoje orzeźwiające takie jak Mountain Dew, a także smaki owocowe, takie jak tradycyjne jabłkowe, malinowe czy pomarańczowe, a także bardziej nietypowe, cytrynowe odcienie Ice Tea. Smaki koncentratów Sodastream na tym się nie kończą, warto również wspomnieć o energetykach takich jak np. Rockstar. Zastanawiasz się, gdzie kupić koncentrat Sodastream? Oryginalny syrop Sodastream kupisz w naszych punktach stacjonarnych Spinel Soda w Krakowie.

Inną wiodącą marką koncentratów do saturatorów jest Fruttamax, dzieki, której również stworzysz pyszne gazowane napoje. Wśród dostępnych smaków znajdziemy koncentrat brzoskwiniowy, cytryna limonka, guma balonowa, tonik, cola i wiele więcej smaków owocowych. Koncentraty tej marki również znajdziesz do kupienia w stacjonarnych punktach Spinel Soda.

Jak zrobić gazowany napój smakowy? 

Przygotuj świeżą wodę gazowaną za pomocą saturatora i wybierz swój ulubiony smak syropu. Koncentrat dodajemy do gotowej już wody bąbelkowej, odmierzając ilość syropu za pomocą dołączonej miarki zawartej w korku. Dodawanie syropu do wody gazowanej należy odmierzyć w ilości kilkudziesięciu milimetrów, zależnie od tego, jaki stopień intensywności smakowej wody chcemy osiągnąć. Jeśli planujemy samodzielnie odmierzyć ilość koncentratu mieszanego z wodą, to najlepiej rozpocząć od proporcji 1:25 lub 1:20. To bezpieczne proporcje, zazwyczaj prezentowane przez producentów koncentratów. Wartość 1:25 często występuje w przypadku syropów owocowych, natomiast 1:20 jest typowe dla wyrobów imitujących smak popularnych napojów gazowanych.