syrop smakowy sodastream

Zakup saturatora do wody otwiera przed nami wiele nowych perspektyw. Te urządzenia poprawiają nasz komfort życia codziennego, sprzyjają życiu w zgodzie z naturą oraz umożliwiają nam przygotowywanie napojów o interesujących smakach bez konieczności opuszczania domu. Aby to osiągnąć, potrzebujemy syropów, nazywanych także koncentratami do saturatorów. Te produkty są dostępne w niektórych sklepach, ale największy wybór znajdziemy online. Po przeglądzie dostępnych ofert możemy napotkać trudności w wyborze najlepszego syropu do naszego saturatora. Jak więc dokonać najlepszego wyboru? Przeczytaj poniżej!

Jakie rodzaje koncentratów są dostępne na rynku?

Syropy o smaku popularnych napojów gazowanych (np. 7up, Mirinda, Pepsi)

Zalety

 • są świetne na orzeźwienie
 • tańsza alternatywa popularnych napojów gazowanych
 • dostępne dietetyczne warianty

Wady

 • niektóre smaki nie są idealnie odzwierciedlone

 

Syropy o smaku owocowym

Zalety

 • bogata oferta smaków
 • są smaczne nawet z wodą niegazowaną

Wady

 • mniej orzeźwiające
 
 

Syropy izotoniczne 

Zalety

 • uzupełnia elektrolity
 • dobrze nawadnia
 • idealne do treningów

Wady

 • niewielki wybór

 

Co wziąć pod uwagę przy wyborze koncentratów? 

Rodzaj i przeznaczenie

Mamy do wyboru koncentraty o smaku soków owocowych, napojów gazowanych i produkty izotoniczne, które są doskonałe dla osób aktywnych fizycznie. Na szczęście praktycznie każdy z nich jest kompatybilny z dowolnym modelem saturatora. Co więcej, wiele z tych syropów doskonale sprawdza się również, gdy rozrobimy je ze zwykłą wodą niegazowaną. To dlatego, że dodajemy syrop dopiero po tym, jak woda zostaje nagazowana przez urządzenie. Butelki z koncentratem nie są umieszczane w urządzeniu; zamiast tego wylewamy określoną ilość koncentratu i mieszamy go z przygotowaną wodą w osobnej butelce.

Upodobania smakowe

Oczywiście, to zależy od naszych indywidualnych preferencji smakowych. Najlepszym podejściem jest eksperymentowanie z różnymi syropami, korzystając z naszego saturatora, aby wyrobić sobie własną opinię. Jest jednak duże prawdopodobieństwo, że najbardziej przypadną nam do gustu syropy o smakach, które przypominają nasze ulubione, które od dawna kupujemy w sklepach. Dzieje się tak dzięki odpowiedniemu odwzorowaniu smaków przez producentów koncentratów.

Pojemność i wydajność koncentratu

Koncentraty do saturatorów najczęściej dostępne są w opakowaniach o pojemności 325, 440 lub 500 ml. Warto zaznaczyć, że przeliczając regularne nalewanie 40-50 mililitrów koncentratu do litrowych butelek, taka butelka koncentratu wystarcza na przygotowanie kilku do kilkunastu litrów napoju. Innymi słowy, z butelki o pojemności 300-400 ml można uzyskać około 8-9 litrów napoju, a z większych opakowań, jeśli dozujemy je oszczędnie, można przygotować około 12 litrów napoju.

Skład koncentratu

Jest to bez wątpienia istotny aspekt. W składzie popularnych koncentratów można wskazać obecność cukru, ale często spotykamy też produkty pozbawione tej substancji. Są to zazwyczaj warianty popularnych napojów, takie jak Pepsi MAX czy 7up Free. Jeśli chodzi o skład, ciekawe opcje prezentują także syropy izotoniczne, na przykład grejpfrutowo-pomarańczowy od marki SodaStream, które zawierają magnez, minerały i witaminę C. Pozostałe składniki różnią się w zależności od konkretnego produktu i można je znaleźć na etykietach butelek.

Na jak długo starcza jeden koncentrat?

Koncentraty do saturatorów są zazwyczaj dostępne w butelkach o pojemności około 300-500 ml. Taka ilość jest wystarczająca do przygotowania od 8 do 12 litrów smacznego napoju z naszej maszyny. Jeśli codziennie spożywamy 2 szklanki takiego napoju, jedno opakowanie koncentratu wystarczy nam na około 2-3 tygodnie korzystania z produktu. Dlatego warto rozważyć zamówienie kilku butelek syropu od razu, aby mieć zapas na dłuższy okres, szczególnie w przypadku zbliżających się okazji takich jak święta czy urodziny. Na takie okazje szczególnie polecamy zestawy kilku syropów o różnych smakach, dzięki czemu każdy będzie mógł cieszyć się swoim ulubionym smakiem.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że udało nam się przedstawić Wam dostępną ofertę syropów do saturatorów. Koncentraty stanowią doskonałą propozycję dla wszystkich, którzy używają domowych saturatorów do gazowania wody. To ekonomiczna, łatwa w przygotowaniu i satysfakcjonująca opcja.