Spinel Soda

las rzeka woda gazowana saturator

Gazowana woda występuje w kilku formach, w tym woda sodowa, woda gazowana i woda seltzer. Wszystkie formy gazowanej wody powstają, gdy wodę nasyca się dwutlenkiem węgla pod ciśnieniem, powodując powstawanie małych i znajomych bąbelków. Kiedy to się dzieje, woda staje się musująca – i znacznie bardziej przyjemna dla kubków smakowych.

Przyjrzyjmy się bliżej, z czego składa się ta wspaniała musująca substancja, i jak możesz zrobić wodę gazowaną, by mieć przyjemne doznania podczas picia.

Po pierwsze, potrzebujesz trochę dwutlenku węgla

Dwutlenek węgla to bezbarwny, bezwonny i niepalny gaz, który jest jednym z najbardziej obfitujących gazów w naszej atmosferze. Występuje w postaci ciała stałego, cieczy lub gazu i jest stosowany w wielu procesach chemicznych, w tym w chłodnictwie i chłodzeniu. Bąbelki powstają, gdy CO2 jest wtłaczany pod ciśnieniem do zwykłej wody niegazowanej.

Aby nasycić wodę dwutlenkiem węgla, należy utrzymać odpowiednie ciśnienie.

Jeśli lubisz smak i uczucie musującej wody na języku i i próbujesz zrezygnować z picia słodkich napojów gazowanych, być może rozważałeś samodzielne gazowanie wody. Wszystko, czego naprawdę potrzebujesz, to zimna woda, ciśnienie i kontakt z powierzchnią, aby stworzyć te potężne bąbelki.

Jeśli użyjesz cieplejszej wody, zauważysz, że napój stanie się szybko bezsmakowy. To dlatego, że cząsteczki CO2 (jak wszystkie cząsteczki) są o wiele bardziej aktywne w ciepłych temperaturach i łatwiej uciekają.

Aby skutecznie gazować wodę za pomocą butli CO2, zawór regulujący gaz powinien być ustawiony na 55 PSI, aby ciśnienie podczas serwowania wynosiło około 12 PSI. Należy zauważyć, że większość komercyjnych wód gazowanych jest gazowana tylko do około 20 PSI, co nie wystarcza do utrzymania bąbelków po rozpoczęciu nalewania i picia gazowanego napoju.

Kwas i nasycanie dwutlenkiem węgla

Proces nasycania dwutlenkiem węgla zmienia również smak wody i nadaje jej ten pyszny posmak, który wielu z nas uwielbia. Ten posmak jest powodowany przez kwas, gdy dwutlenek węgla rozpuszcza się w wodzie, a następnie reaguje z nią, tworząc kwas węglowy.

Chociaż ten rodzaj kwasu jest słaby, jest on istotną częścią procesu gazowania i to właśnie dzięki niemu otrzymujemy ten smak, którego pragniemy.

Gazowanie DIY – możesz to zrobić samodzielnie!

Do budowy własnego systemu do samodzielnego gazowania można użyć regulatorów, rur i zacisków. W przeszłości konsumenci sami produkowali wodę sodową w domu, używając starej butelki na sodę. Zawierała ona syfon do wody sodowej i zamocowany zbiornik z gazem, który gazował wodę, podobnie jak system w dyspenserach do bitej śmietany.

Jednak nie musisz podążać tą złożoną i pracochłonną ścieżką, aby otrzymać wspaniałą, świeżą wodę gazowaną.

Spinel Soda sprawia, że samodzielne gazowanie jest łatwe i proste

Inną opcją jest Spinel Soda. To szybka i łatwa jednoetapowa metoda, którą możesz używać do przygotowywania ulubionej musującej wody i napojów w domu, natychmiast i w dowolnym momencie. Wystarczy przykręcić butlę z dwutlenkiem węgla, nacisnąć przycisk do napowietrzania i nalewać swoje pyszne napoje do ulubionych butelek lub szklanek. Oszczędzisz pieniądze na cotygodniowych zakupach spożywczych i już nigdy nie będziesz musiał wychodzić i szukać gazowanej wody!

Saturator Spinel Soda wprowadza dwutlenek węgla do twojej zwykłej kranowej wody, aby nadać jej musujący charakter. Gaz przechowywany jest wewnątrz cylindra z dwutlenkiem węgla pod wysokim ciśnieniem i uwalniany jest tylko wtedy, gdy wstrzykuje się go do ponownie używanych butelek na napoje.

Teraz, gdy wiesz, jak można produkować wodę gazowaną – i jak Spinel Soda może ułatwić cały ten proces, sprawiając, że jest szybki, natychmiastowy i przyjemny – nie ma o czym myśleć. Zdobądź maszynę do samodzielnego gazowania Spinel Soda i rozpocznij dobre, nawodnione czasy pełne bąbelków!