Szklanka wody gazowanej nalewanie wody do szklanki

Ludzie zawsze pytają, jaka jest różnica między wodą mineralną a wodą gazowaną i kiedy powinni wybrać jedno z tych rozwiązań. Oto więc porównanie wody mineralnej i wody gazowanej, abyś mógł dokonać najlepszego wyboru dla swoich kubków smakowych.

Czym jest woda mineralna?

Naturalna woda mineralna często odzwierciedla stężenie minerałów zawartych w wodzie przed jej pobraniem z pierwotnego źródła. Aby być uważana za wodę mineralną, woda musi zawierać co najmniej 250 części rozpuszczonych minerałów na milion jednostek wody. Minerały muszą być identyczne z tymi, które znajdują się w pierwotnym źródle, z którego woda pochodzi. Podczas procesu produkcji nie można dodawać dodatkowych minerałów.

Zastosowanie wody mineralnej

Woda mineralna jest doskonałym substytutem wody z kranu, niezależnie od tego, czy po prostu nie lubisz smaku wody z kranu, czy też Twoje źródło wody zostało tymczasowo zanieczyszczone. Często jest stosowana jako substytut wody gazowanej do picia i w przepisach, a także można znaleźć niegazowaną wodę mineralną, którą można wykorzystać do przygotowania różnych rodzajów napojów.

Czym jest woda gazowana?

Woda gazowana, znana również jako seltzer, soda lub tonic, jest nasycana dwutlenkiem węgla, aby stworzyć mnóstwo bąbelków i musowania – co najmniej tyle samo nasycenia dwutlenkiem węgla, ile zawierała woda pochodząca z naturalnego źródła. Niemniej jednak wszelkie minerały pierwotnie obecne w wodzie często są usuwane podczas procesu przetwarzania.

Zastosowanie wody gazowanej

Woda gazowana często jest stosowana jako zdrowsza alternatywa dla słodkich napojów gazowanych i innych napojów, ponieważ zawiera mniej kalorii i cukru, a także może być naturalnie aromatyzowana zdrowszymi słodzikami i smakami owoców. Woda gazowana często jest również używana w koktajlach i innych napojach, aby stworzyć efekt musujący na języku.

Smak

Wielu ludzi twierdzi, że woda mineralna i woda gazowana mają zupełnie inny smak. Jest to spowodowane zawartością minerałów w każdym rodzaju wody i może różnić się nawet między markami tej samej wody gazowanej mineralnej, w zależności od miejsca jej pochodzenia. Woda gazowana mineralna jest naturalnie musująca, więc bąbelki, które widzisz, pochodzą ze źródła, z którego pochodzi. Zawiera również różne minerały, takie jak sód, magnez i wapń, które wpływają na jej smak.

Nie znajdziesz tych minerałów w zwykłej wodzie gazowanej. Zwykła woda gazowana zawiera bardzo niewiele składników odżywczych i ma smak zbliżony do niesłodzonej wody.

Cena

Jeśli wybierzesz wodę mineralną gazowaną zamiast zwykłej wody gazowanej, możesz również zauważyć różnicę w cenie, którą płacisz przy zakupie. Woda mineralna zwykle kosztuje więcej niż zwykła woda gazowana. Więc wybór między nimi zależy od twoich preferencji smakowych oraz od tego, ile jesteś skłonny wydać.

Korzyści

Woda mineralna jest doskonałym źródłem magnezu i może pomóc obniżyć ciśnienie krwi, regulować krążenie krwi, wzmacniać kości i poprawiać trawienie. Ostatnie badania wykazały, że woda mineralna ma swoje własne korzyści zdrowotne i może pomóc w utrzymaniu nawodnienia i zdrowia.

Woda gazowana jest również doskonałym źródłem nawodnienia. Stwierdzono również, że pomaga w trawieniu, utrzymuje uczucie sytości przez dłużej i może nawet zwiększyć poziom produktywności poprzez dostarczanie organizmowi nawilżającego płynu, który nie zawiera dużej ilości cukru, co może prowadzić do uczucia zmęczenia i ospałości.

Ponadto, gdy zrezygnujesz z napojów słodzonych i zamiast tego wybierzesz wodę gazowaną, efektywnie zmniejszasz dzienne spożycie kalorii, co może pomóc w utracie wagi.

Podsumowując

Woda mineralna i woda gazowana są obydwoma zdrowymi alternatywami dla słodzonych napojów gazowanych. Pierwsza może dostarczyć organizmowi minerałów, których sam nie jest w stanie wytworzyć, podczas gdy druga przemienia zdrowe nawodnienie w przyjemne doznania dla podniebienia, dzięki czemu możesz zrezygnować z picia słodzonych napojów gazowanych i prowadzić życie o niższej kaloryczności i zdrowszym stylu.

Dzięki Spinel Soda możesz samodzielnie przygotowywać wodę gazowaną w domu i dodawać dowolny smak, co ułatwia przejście na zdrowe nawodnienie. Kliknij tutaj, aby zamówić swój własny zestaw dzisiaj!